Ve Vaňkovce se objeví Pohyblivé kartonové světy

Fascinující Pohyblivé kartonové světy budou od 7. do 26. září k vidění v brněnské Galerii Vaňkovka. Obří mechanické stroje zde představí francouzský umělec Bernard Lagneau, který se bude v České republice prezentovat vůbec poprvé. Návštěvníci nákupního centra budou mít dokonce možnost sledovat umělce přímo při práci. Výstava ponese název „Bernard Lagneau – Lieux Mécanisés – Pohyblivé kartonové světy“ a nabídne netradiční kartonový svět, který bude sedmičlenný tým instalovat přímo na míru brněnského nákupního centra.

Altmarkt_Galerie_Mai04__48_.JPG

Konstrukce gigantických objektů, z nichž některé přesahují sto metrů, je tvořena pouze z kartonů a řemenů poháněných elektromotorem. Většina použitého materiálu se po skončení brněnské výstavy využije na další umělcova díla. „Kartón nabízí nekonečnou variabilitu, což je podstatou mých děl. Tvořím na nejrůznějších místech. Rád pracuji pod širým nebem, ale také na nádražích či ve výrobních halách. Do nákupních center umísťuji své objekty často, protože jsou pro mne zajímavé svou velikostí a množstvím lidí, které jimi prochází. Jsem zvědavý, jak bude má expozice v České republice vnímána,“ sdělil francouzský výtvarník, který na brněnskou výstavu využije více než tunu kartónového materiálu.
Bernard Lagneau vytvořil po celém světě více než osmdesát obřích kartonových konstrukcí. Inspirovat se nechává architekturou daného místa, jeho díla jsou proto vždy originální a zcela odlišná. Své pohyblivé světy výtvarník přizpůsobuje prostoru i v průběhu výstavy. Stále přidává nové prvky a přetváří své dílo podle proudění návštěvníků do posledního dne, což podtrhuje neopakovatelnost a osobitost každé z jeho výstav.

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...