Nová Husova ulice se již otevře

Od půlnoci ze čtvrtka na pátek 28. srpna bude nově zrekonstruovaná ulice Husova již plně přístupna všem řidičům. Tímto dnem končí oprava Husovy ulice, která byla zahájena začátkem července 2008 s investicí z rozpočtu města Brna ve výši 205 milionů korun. Jedná se o rekonstrukci jedné z nejdůležitějších dopravních tepen v centru Brna. Jak se rekonstrukce zdařila, si mohou lidé přijít prohlédnout ve čtvrtek 27. srpna. Program slavnostního otevření ulic Husovy a Pekařské začíná v 16 hodin.

Husova_1.jpg

Husova ulice byla rekonstruována v úseku od křižovatky ulic Husova, Údolní a Solniční přes křižovatku Husova, Pekařská a Šilingrovo náměstí po Denisovy sady, včetně nové tramvajové zastávky Šilingrovo náměstí. Pekařská ulice byla opravena v úseku od křižovatky s Husovou po Leitnerovu ulici, také včetně nové tramvajové zastávky. Obě zastávky jsou nové nejen z technického hlediska, ale také v novém způsobu organizace dopravy.
V uvedených úsecích byla zrekonstruována stávající kanalizační stoka a vodovodní řad, včetně domovních přípojek. Rekonstrukcí prošlo zhruba 780 metrů dvoukolejné tramvajové trati, jízdní pruhy a chodníky. Součástí zakázky byla i rekonstrukce napájecích kabelů Dopravního podniku města Brna, trakčního tramvajového vedení, veřejného osvětlení a světelné signalizace.
Výstavbu provázely i neočekávané události, které však dokončení celého projektu v termínu neohrozily. V září 2008 byla při výkopových pracích objevena historická cihlářská pec pocházející pravděpodobně ze 16. století a barbakán (tj. původní historické opevnění) na Šilingrově náměstí. Objev byl archeology řádně zdokumentován.
Investorem rekonstrukce bylo statutární město Brno, dozor investora prováděla firma Brněnské komunikace. Rekonstrukci provedlo Sdružení Husova, jehož členy byly firmy OHL ŽS (vedoucí sdružení), Dopravní stavby Brno a FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby.

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...