V Brně budou pokračovat další opravy silnic

Stavbaři v Brně v příštích týdnech zahájí druhou velkou letošní uliční stavbu. Po skončení opravy Husovy ulice, která trvala 14 měsíců a stála 235 milionů korun, začne oprava Moravského náměstí a Běhounské ulice za 160 milionů. Zakázku získala firma D. I. S. Se zahájením investice se čekalo právě na skončení oprav v Husově, která se má otevřít příští týden. Důvodem je to, že i práce na Moravském náměstí přinesou dopravní komplikace.
Oprava se dotkne provozu na Moravském náměstí, v Joštově ulici i na křižovatce Solniční–Rašínova. Příští rok tam začnou výluky pro hromadnou dopravu i automobily. Největší dopad bude mít stavba na parkování. U kostela svatého Tomáše stavbaři postupně zcela zruší parkoviště. Na místě má vzniknout otevřený městský prostor s fontánou a sochami.
Obnova Moravského náměstí přijde na 160 milionů korun, z toho 74 milionů korun získalo Brno z fondů Evropské unie. Termín dokončení je stanoven na říjen roku 2010.
Brno má letos v rozpočtu na obnovy silnic 580 milionů korun. Část těchto investic půjde například na stavby související s ražbou tunelů Dobrovského.
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...