Tvrdonice 2016

Fléda v březnu: kultovní Britové, slovenští indie i čeští metalisté

Brno, 2. března 2016 - Nejatraktivnější měsíc jarní klubové sezóny věnuje Fléda zahraničním audiovizuálním umělcům i československým kapelám. K nezapomenutelným zážitkům budou rozhodně patřit vystoupení britských projektů IAMX (7. března) a Cabaret Voltaire (18. března), jež významně ovlivňují podobu elektronické hudby a svéhlavým způsobem posouvají její hranice.

Mladé talenty v březnovém programu zastoupí slovenské indie kapely Billy Barman a Puding Pani Elvisovej. Exkurzi do historie a současnosti českého metalu pak nabídnou stálice Hentai Corporation, Vladivojsko či Insania.

Britský zpěvák Chris Corner alias IAMX zavítá do Brna 7. března v rámci tour k novému albu Metanoia. Audiovizuální umělec odstartoval svou sólovou kariéru před jedenácti lety vydáním debutu Kiss+Swallow, odkdy se projevila jeho jasně daná estetika, postavená na noirové skličující atmosféře s až teatrálně vypjatými momenty. „Hudební performance odkazující na Depeche Mode nebo The Cure tentokrát Chris Corner postaví na minimalistické produkci, bicích automatech, syntezátorech a smyčkách samplů. Oproti předešlé tvorbě je album Metanoia daleko osobnější a soustředěnější, takže se návštěvníci mohou těšit na vrstevnatý zvuk a neoposlouchanou dimenzi elektronické hudby,“ dodává Veronika Duchoňová z klubu Fléda.

Dalším významných hostem ze světové electroscény bude v 18. března Richard H. Kirk /UK/, zakládající člen hudební formace Cabaret Voltaire, a zakladatel hudebního labelu Mute, Daniel Miller. „Cabaret Voltaire (UK) je jedna z nejvlivnějších kapel experimentální, industriální či postpunkové scény všech dob. Vznikli v roce 1973 a už tehdy předběhli svou dobu a posunuli hranice taneční hudby i plnokrevné avantgardy,“ dodává Duchoňová. Ve stejný den vystoupí na Flédě v rámci festivalu Itch My HaHaHa i Daniel Miller (UK), DJ a zakladatel labelu Mute, který v minulosti otevřel bránu do světa kapele Depeche Mode a dnes zastupuje hudebníky, jako jsou Swans, Erasure a New Order. Přehlídku alternativní elektroniky doplní na festivalu také projekty HuJo (US) a Fiordmoss (CZ/NO).

V březnovém programu se Fléda věnuje také mladým slovenským talentům. Už 9. března pódium rozezní ironický elektropop košické kapely Puding Pani Elvisovej, která je aktuálně s albem „Tektonická platna“ nominovaná na slovenskou Desku roku. O tři týdny později se v Brně představí indierock kombinovaný s retrem a lidovými prvky v podání formace Billy Barman /SK/. Výrazné duo je oceňované hlavně díky schopnosti provést publikum od romanticko-melancholické hudební poezie do nespoutané taneční vřavy. Pro příznivce metalu pak klub naplánoval hned dva speciální večery. Na 10. března chystají zběsilou jízdu thrashoví klasici Debustrol a žánrově nezařaditelní Hentai Corporation. Specifický crossover tvrdých kytar s moderními syntezátory si návštěvníci mohou vychutnat 19. března s kapelou Insania a mladým metalovým projektem Vladivojsko.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Dětský den 2016

Kulturní akce v Brně

<<  Květen 2016  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      
  2  3  4  5
  9101112131415
161719202122
23242526272829
30     
Nejbližší akce
31.05. Struktury pohybu..
01.06. Movere..
08.06. Schodek..
09.06. Pět prostorů pro Brno Hans Kupelwi..
10.06. Erik Sikora Predpovede a popovede..
15.06. TTOOTA..
15.06. Krajina a sídliště..
16.06. Struktury pohybu a ABECEDA..
22.06. Markéta Magidová: Migra jóga..
23.06. Diplomanti FaVU 2016..
Holiday Inn Brno

Partner webu

Rychlá půjčka ihned na účet z pohodlí vašeho domova

ctenarka-upoutavka
Sháníte novou četbu pro vlastní chvíle pohody či hledáte tip na vhodný dárek? Přinášíme Vám malou inspiraci.
bigbit-bronz-upoutavka
Byla to vlna beatlemánie, která v polovině 60. let způsobila, že v Brně začaly vznikat bigbítové skupiny jako houby po dešti.
Svetlana Janotova-upoutavka
"V tanci se cítím nejsvobodnější," říká úspěšná muzikálová tanečnice z brněnského Městského divadla.