ZP MV
Národní soutěž vín Znojemská vinařská podoblast
Jakub Vágner

HANDEC FEST v Kuřimi nabídne pořádný rockový nářez

Brno, 25. srpna 2016 - Poslední prázdninová sobota slibuje slunečné počasí, které využijí také návštěvníci open-air fetivalů. Milovníci rockové hudby mohou zamířit na festival HANDEC FEST, který se uskuteční v sobotu 27. srpna na nádvoří zámku v Kuřimi. V programu se představí desítka kapel.

   

Svitavské nábřeží v sobotu ožije celodenním festivalem

Brno, 18. srpna 2016 - Nábřeží Svitavy v sobotu 20. srpna ožije na řadě míst. Uskuteční se zde totiž druhý ročník festivalu Překročme řeku. Ten se rozšířil do všech sedmi městských částí ležících na břehu řeky a nabídne pestrou škálu aktivit v okolí řeky.

   

Poslední srpnovou sobotní noc otevře čtveřice slavných vil

Brno, 17. srpna 2016 - Po loňském úspěchu se i letos zapojí slavné brněnské vily do Hradozámecké noci. Poslední srpnovou sobotu se tak návštěvníci mohou těšit na zajímavý program, který jim navíc umožní prohlédnout si interiér v neobvyklou dobu. Netradiční akci chystají vila Löw-Beer, vila Stiassni, vila Tugendhat a Jurkovičova vila. Program začíná od 18 hodin.

   

VIDA! uvádí novou mrazivou show Ledoleto plnou pokusů

Brno, 17. srpna 2016 - Zábavní vědecký park VIDA! přináší nové představení s pokusy nazvané Ledoleto. Hlavní roli v této science show hraje tajemná přísada, ze které se magicky kouří a jež mizí jak pára nad hrncem. Dokáže vyrobit zmrzlinu nebo způsobit, že věci hrají, zmenšují se nebo se dokonce vznášejí. Show Ledoleto uvádí VIDA! ve vybrané dny několikrát během otevírací doby, možnost zhlédnout představení je v ceně vstupenky.

   

Archeopark Pavlov vás zavede do doby lovců mamutů

Přímo v místech, kde v období paleolitu žili naši předkové a v minulých desetiletích archeologové objevovali velké množství předmětů, stojí nově otevřený Archeopark Pavlov, který unikátním způsobem zpřístupňuje lokalitu patřící mezi naše národní kulturní památky.

   

Výstava ve Vaňkovce přiblíží Santiniho baroko ve Žďáře

Brno, 8. srpna 2016 - Od 15. do 31. srpna se v brněnské Galerii Vaňkovka představí formou velkoplošných fotografií a videoprojekce Zámek Žďár nad Sázavou a jeho unikátní Muzeum nové generace. Nová výstava zavede obyvatele Brna do historie barokní architektury a cisterciáckého kláštera.

   

Kam s dětmi o víkendu? Zkuste zábavný rodinný festival v Šiklandu

Brno, 8. srpna 2016 - Druhý srpnový víkend se v zábavním parku Šikland na Vysočině koná velký hudební a zábavní festival s názvem Pigyáda – Léto lásky, kde si na své přijdou děti i rodiče. Na akci, na níž spolupracuje nejposlouchanější rádio pro mladé Evropa 2 i multimediální projekt Pigy, vystoupí téměř 20 tuzemských hudebních interpretů, těšit se můžete i na akrobatická a kouzelnická představení a další bohatý program.

   

Strana 1 z 185

ctenarka-upoutavka
Sháníte novou četbu pro vlastní chvíle pohody či hledáte tip na vhodný dárek? Přinášíme Vám malou inspiraci.
bigbit-bronz-upoutavka
Byla to vlna beatlemánie, která v polovině 60. let způsobila, že v Brně začaly vznikat bigbítové skupiny jako houby po dešti.
Svetlana Janotova-upoutavka
"V tanci se cítím nejsvobodnější," říká úspěšná muzikálová tanečnice z brněnského Městského divadla.