Knižní novinky z nakladatelství JOTA

Brno, červen 2016 - Ať už sháníte novou knížku pro vlastní chvíle pohody, nebo hledáte tip na vhodný dárek, může vám být užitečný následující malý přehled knižních novinek nakladatelství JOTA.

   

Martin Rajniš se představuje v Moravské galerii

Moravská galerie představuje dílo významného architekta Martina Rajniše prostřednictvím dvou projektů. Prvním z nich je instalace Sloní břich, dočasný objekt z přírodních materiálů, který oživil od dubna nově zpřístupněnou terasu Uměleckoprůmyslového muzea Moravské galerie. Druhým projektem je pak Rajnišova výstava v Jurkovičově vile.

   

Napřed podzemní garáže, poté sál světové úrovně

Dlouhá léta se o něm pouze mluvilo a zůstával jen ve formě plánů. Nyní je však projekt Sálu pro Brno, známý též jako Janáčkovo kulturní centrum, nejblíže k úspěšnému dokončení za celou historii. Zbývá jediné – získat pro jeho výstavbu potřebné finance. I zde zatím jednání vypadají nadějně.

   

Na Staré radnici to bude žít hudbou a divadlem

Brno, 9. června 2016 - Od 21. června bude pod věží Staré radnice živo. Připraven je druhý ročník festivalu „Léto na Staré radnici", který budou i letos tvořit koncerty všech žánrů, folklorní vystoupení a divadelní předastavení. Svoji letní scénu zde otevře také Divadlo Bolka Polívky. Festival bude probíhat po celé prázdniny až do 1. září.

   

Špilberk opět rozvášní sevillské Puerto Flamenco na festivalu Ibérica

Brno, 8. června 2016 - Spontánní fiestu s hudbou, tancem a pochutinami v ulicích města, fenomenální španělskou skupinu Puerto Flamenco, action painting, oblíbené tvůrčí dílny, filmovou přehlídku a mnohé další nabídne program 13. ročníku festivalu iberoamerické kultury Ibérica, který se uskuteční od 28. června do 3. července a zamíří jako tradičně do Brna, Prahy i Boskovic.

   

Mig 21 láká Brňany na Špilberk

Brno, 7. června 2016 - Možnost odstartovat léto s žádanými českými interprety mají Brňané 16. června od 20 hodin na Špilberku. Ojedinělé prostředí hradu hodlají členové skupiny Mig 21 využít naplno a slibují nezapomenutelnou podívanou. „Mig 21 je skupinou historického šarmu – s dobýváním hradů totiž máme své zkušenosti. Slibujeme, že na Špilberk zaútočíme písní a tancem, láskou a pochopením. Těšte se na nás, jako my se těšíme na vás,“ vzkázal návštěvníkům Tomáš Polák, který ve skupině působí jako kytarista a skladatel. Fanoušci se mohou těšit na kompletní sestavu Migů, na frontmana skupiny Jiřího Macháčka, Pavla Hrdličku, Adama Stivína i Honzu Hladíka. Ten se v novém songu Jedině láska představí v netradiční roli, kdy místo na bicí bude hrát na kytaru.

   

Happening JAKUBÁK OPEN 2016 - turnaj v kuličkách na Jakubském náměstí

Brno, 7. června 2016 - Divadlo Bolka Polívky pořádá 10. června 2016 od 14 hodin již třetí celodenní happening Jakubák Open na Jakubském náměstí. Těšit se můžete na turnaj v kuličkách, který zahájí Bolek Polívka svým pověstným “cvrnkem”, a bohatý doprovodný program. Happening je součástí festivalu TIC Brno Na prknech, dlažbě i trávě, který probíhá v týdnu od 6. do 10. června.

   

Strana 1 z 182

ctenarka-upoutavka
Sháníte novou četbu pro vlastní chvíle pohody či hledáte tip na vhodný dárek? Přinášíme Vám malou inspiraci.
bigbit-bronz-upoutavka
Byla to vlna beatlemánie, která v polovině 60. let způsobila, že v Brně začaly vznikat bigbítové skupiny jako houby po dešti.
Svetlana Janotova-upoutavka
"V tanci se cítím nejsvobodnější," říká úspěšná muzikálová tanečnice z brněnského Městského divadla.