MBI - podnikejte chytře

Letohrádek Mitrovských zaplnily stavebnice a kostičky

Brno, 22. září 2016 - Až do 27. listopadu potrvá v Letohrádku Mitrovských jedinečná výstava, která představí návštěvníkům převážně české (potažmo historické rakouské a německé) stavebnice z období od poloviny 19. století, přes dobu mezi světovými válkami, období socialismu až po současnost zastoupenou snad nejoblíbenější a nejrozšířenější stavebnicí všech dob – stavebnicí Lego.

Public relations

  • Bachův varhanní podzim již posedmé

    Bachův varhanní podzim již posedmé

    Virtuózní výkony a přitažlivá dramaturgie čekají návštěvníky sedmého ročníku festivalu Bachův varhanní podzim. S mottem „Bach napříč krajem" bude festival procházet územím osmi krajů České republiky po celý říjen.
   

Gate Crasher slaví jubileum a na Flédě pokřtí novou desku #nevynechas

Brno, 14. září 2016 - Brněnská kapela Gate Crasher letos slaví 10 let od vydání prvního studiového alba. A jak lépe oslavit takové výročí, než zbrusu novou deskou, na kterou fanoušci již nějakou dobu čekají. Večírek k 10 rokům kapely a zároveň křest novinky nesoucí název #nevynechas se uskuteční v sobotu 24. září na brněnské Flédě.

   

Janáček a Dvořák zahájí 61. sezonu Filharmonie Brno

Brno, 14. září 2016 - První tóny nové sezony budou v neděli 18. září patřit skladateli, jehož život i dílo jsou s moravskou metropolí neoddělitelně spjaté – Leoši Janáčkovi. Pod taktovkou brněnského rodáka a nového šéfdirigenta Bamberských symfoniků Jakuba Hrůši zazní v Kulturním centru Babylon vedle Janáčkovy Žárlivosti také slavná trilogie koncertních předeher Antonína Dvořáka (V přírodě op. 91, Karneval op. 92 a Othello op. 93) a druhý houslový koncert maďarského skladatele Bély Bartóka. Jako sólista se představí jeden z výrazných houslistů mladé generace Milan Pala.

   

Festival ECHOES na Flédě letos hned třikrát zaostří na elektroniku

Brno, 12. září 2016 - Festival elektronické hudby ECHOES na Flédě se rozrůstá. Během podzimu prozkoumá hranice mezi analogovým, digitálním a audiovizuálním světem celkem třikrát. V pátek 16. září předvede Janus Rasmussen minimalistické techno islandských Kiasmos doprovázené vizuální show inspirovanou polární září. O tři týdny později přijede francouzský DJ a producent Danger s premiérou New live tour a chladně uhrančivou fúzí housu a chiptune hudby. Divokou tečku za podzimní etapou udělá 19. listopadu italský DJ a producent Francesco "Phra" Barbaglia alias Crookers.

   

Brno patří Janáčkovi

Jen málokterý skladatel spojil svůj život a tvůrčí činnost s jedním městem jako Leoš Janáček s Brnem. Prožil zde převážnou část svého života a neúnavně se věnoval nejen umělecké práci, ale i organizaci kulturního života a pedagogické činnosti. Jeho odkaz stále žije a věnuje se mu velká pozornost. Tento podzim je před námi 5. ročník mezinárodního festivalu Janáček Brno 2016, který pořádá Národní divadlo Brno, ale milovníky Janáčkovy hudby během první poloviny operní sezony čeká mnohem víc.

   

AZ-kvíz vysílá už 19 let, nově bude pestřejší a barevnější

Brno, 5. září 2016 - Stejní moderátoři, stejná pravidla hry, ale nová dekorace, znělka a vnitřní grafika. Populární vědomostní soutěž AZ-kvíz se po prázdninách přihlásí z nového prostředí. Premiérové díly vysílá ČT1 od 5. září 2016 každý všední den v 17:15.

   

V Olympii vystaví kostýmy z nejslavnějších filmových pohádek

Brno, 5. září 2016 – Jak se oblékaly princezny v pohádkách a jaké rekvizity se při natáčení pohádek používaly? V obchodním centru Olympia Brno to ukáže výstava pod názvem „Svět pohádek“, kde si mohou návštěvníci ve dnech 8.–25. září prohlédnout dochované originály kostýmů a rekvizit nejznámějších československých filmových pohádek.

   

Strana 1 z 186

ctenarka-upoutavka
Sháníte novou četbu pro vlastní chvíle pohody či hledáte tip na vhodný dárek? Přinášíme Vám malou inspiraci.
bigbit-bronz-upoutavka
Byla to vlna beatlemánie, která v polovině 60. let způsobila, že v Brně začaly vznikat bigbítové skupiny jako houby po dešti.
Svetlana Janotova-upoutavka
"V tanci se cítím nejsvobodnější," říká úspěšná muzikálová tanečnice z brněnského Městského divadla.