Galerie Otevřená zahrada zve na výstavu děl Jana Spěváčka

Brno, 28. ledna 2014 - V galerii Otevřená zahrada na Údolní ulici v Brně bude až do poloviny dubna probíhat výstava brněnského malíře, grafika a ilustrátora Jana Spěváčka. Prodejní výstavu nazval autor výstižně „ZAVOdNĚNO“, protože vystavená díla pojí společné téma vodní hladiny.

Jan spevacek malir grafik obraz vystava otevrena zahrada

„Voda mne oslovila koncem devadesátých let hlavně svým členěním – horizontální hladinou a vertikálním odrazem. Takové členění znamená harmonii. Dalším podnětem byla možnost vstoupit do abstrakce skrz rozmazaný odraz na hladině. Za vodní hladinou, zrcadlem iluzí a emocionality, se skrýval obsah i ponaučení,“ uvedl Spěváček. Díla na téma vodní hladiny budou v Otevřené zahradě k vidění až do 18. dubna, a to od pondělí do pátku mezi 9. a 18. hodinou.

„V Galerii Otevřená zahrada chceme ve spolupráci s Domem umění představovat především ty umělce, kteří svou tvorbou mají blízko k přírodě a ekologii. Takové je totiž poslání samotného Vzdělávacího centra Otevřená zahrada,“ vysvětluje Miroslav Kundrata, ředitel Nadace Partnerství, která pod kurátorským vedením Jany Vránové z Domu umění výstavy připravuje. Po Janu Spěváčkovi budou následovat další významní umělci, jako je Pavel Matyska, Martin Vybíral nebo Bohuslava Olešová.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události