Napsat e-mail Tisk

Zsolt Varady Band zahraje 18.6. U kouřícího králíka

Akce Upravit akci

Zsolt Varady Band zahraje 18.6. U kouřícího králíka
Název akce:
Zsolt Varady Band zahraje 18.6. U kouřícího králíka
Datum konání:
18.06.2022 - 18.06.2022
Místo konání:
U kouřícího králíka

Popis akce

Zsolt Varady Band je kvartet sdružený okolo virtuózního kytaristy Zsolta Varadyho. Hudba kapely stojí na známých skladbách gypsy jazzu (Django Reinhardt), bebopu (Charlie Parker), ale zapojují do ní také další vlivy: funk, soul, groove i latino.

Velká muzikálnost všech hudebníků kvartetu zaručuje typické aspekty žánru gypsy jazz: virtuózní kytarové běhy, vášnivá sóla, taneční rytmus, a to vše se zvukem španělské kytary, klavíru, akordeonu, kontrabasu i bicích nástrojů.

Kytarista Zsolt Varady pochází z Rimavské Soboty, což je slovenské město, v němž se hovoří převážně maďarsky. Vystupoval s kapelou Igora Kmeťa a v různých jazzových formacích hrajících django jazz.

Pro znalce bude zajímavé, že jeho bratranec je fenomenální kytarista Andreas Varady, který hraje v Americe pod producentem Quincy Jonesem.

Zsolt Varady Band zahrají již tuto sobotu 18.6. od 20:00 U kouřícího králíka.

Lístky si můžete rezervovat na:
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...