Napsat e-mail Tisk

Wiener Choro Ensemble (Brazilian Jazz)

Akce Upravit akci

Název akce:
Wiener Choro Ensemble (Brazilian Jazz)
Datum konání:
01.04.2022 - 01.04.2022
Místo konání:
U kouřícího králíka

Popis akce

Wiener Choro Ensemble natočil své první album Viena Brasileira v roce 2020 pod hudebním vedením Antônia de Pádua a Marca Antônia da Costy. Toto album je poctou městu Vídeň a jeho hudební tradici. Od Ria de Janeira až po Vídeň vás soubor zve na cestu ke kořenům populární brazilské hudby (choro, samba a bossa nova). Repertoár podobně jako jazz zkoumá uměleckou svobodu individuálního, kolektivního a improvizovaného projevu tohoto kvinteta virtuózů. Výsledek posluchače pohltí mimořádným tvůrčím zvukovým zážitkem.

Skupina zkoumá rytmické kořeny brazilské hudby a její vytříbené harmonie ve výjimečném vystoupení kvinteta - Antônio de Pádua (cavaquinho, sedmistrunná kytara, trubka), Marco Antônio da Costa (sedmistrunná kytara a cavaquinho), João Vítor (flétna), Roberta Karin (bicí) a Daniel Mesquita (šestistrunná kytara) - oslavuje velké brazilské skladatele, jako jsou Waldir Azevedo, Pixinguinha a Tom Jobim.

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...