Napsat e-mail Tisk

Koncert pro Ukrajinu Šlapanice

Akce Upravit akci

Koncert pro Ukrajinu Šlapanice
Název akce:
Koncert pro Ukrajinu Šlapanice
Datum konání:
13.03.2022
Místo konání:
Kostel Nanebevzetí Panny Marie (Šlapanice)

Popis akce

Srdečně zveme na KONCERT PRO UKRAJINU.

Účinkující: M. B. Pitlach, T. Vindišová, J. Vindiš – housle, P. Buchta – varhany a jako host vystoupí i J. Klíč – violoncello, koncertní mistr ND Brno.

Dobrovolné vstupné bude použito na humanitární pomoc Ukrajině přes organizaci Člověk v tísni.


*************

Kostel Nanebevzetí Panny Marie je římskokatolický chrám v městě Šlapanice v okrese Brno-venkov. Je chráněn jako kulturní památka České republiky. Je farním kostelem šlapanické farnosti.

Počátek jeho historie je datován na přelom 12. a 13. století, kdy zde stál románský chrám, z něhož se dochovaly pouze fragmenty v jádru věže (zazděná románská hlavice) nebo v základech presbytáře. Tato stavba byla na přelomu 13. a 14. století nahrazena gotickým kostelem, jenž je dosud patrný díky zachované křížové klenbě v presbytáři či díky odkrytým částem gotických oken a dveří. Ve středověku byla kolem chrámu postavena již neexistující hradba s baštami, takže fungoval jako opevněné útočiště pro obyvatele vsi. V následujících staletích byl při požárech či válečných událostech několikrát vážně poškozen, nakonec byl barokně přestavěn v letech 1753–1755, o dva roky později ale ještě musel být opraven po požáru. K dalším významných úpravám došlo v roce 1887, kdy byla věž kostela zvýšena a obdržela hodiny z podolského zámku. Kompletní rekonstrukce se chrám dočkal v letech 1989–1990. Kolem kostela se do roku 1832 nacházel hřbitov.
Organizátor:
Město Šlapanice
WWW stránka:
https://www.slapanice.cz/

Kontaktní telefon:
533 304 315
Kontaktní e-mail:
info@slapanice.cz
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...