Napsat e-mail Tisk

Světový den malbecu (degustace)

Akce Upravit akci

Název akce:
Světový den malbecu (degustace)
Datum konání:
17.04.2020 - 18.04.2020
Místo konání:
Brno, Vinná galerie

Popis akce

Letos se podeváté v historii slaví Světový den odrůdy Malbec - „Malbec World Day“.

Zveme Vás po celý den na neřízenou degustaci mnoha druhů Malbeců - vybrané druhy můžete ochutnat jednotlivě.

Rezervujte si místa a čas na webu nebo tel.545 210 133.

Máme pro vás několik druhů Malbecu z více zemí.Argentina je největším producentem Malbecu na světě a Malbec se stal národní odrůdou, která je pěstována ve všech vinařských oblastech země. Proto se organizace Wines of Argentina rozhodla ustavit 17. duben jako Světový den odrůdy Malbec.

V rámci oslav se budou konat různé doprovodné akce ve významných městech České republiky.

Zveme Vás po celý den na neřízenou degustaci mnoha druhů Malbeců - vybrané druhy můžete ochutnat jednotlivě.

Rezervujte si místa a čas na webu nebo tel.545 210 133.Z Francie dovezl Malbec do Argentiny Michel Aimé Pouget (1821 - 1875), agronom, kterého najal Domingo Faustino Sarmiento, aby vedl statek QuintaNormal de Mendoza. Pouget přijel do Mendozy v roce 1853 ve věku 32 let a ujal se vedení statku. Z Francie s sebou přivezl rostliny, semena a různé odrůdy vinné révy, jako např. Cabernet Sauvignon, Pinot Noir a Malbec. Statek byl založen spolu se zemědělskou školou na základě návrhu zákona, který dne 17. dubna 1853 předložil zákonodárnému sboru provincie Mendoza guvernér regionu Padro Pascual Segura.

Ke konci 19. století zažilo argentinské vinařství díky italským a francouzským imigrantům prudký rozvoj. Odrůda Malbec se rychle přizpůsobila místním zeměpisným podmínkám a vína z ní vyrobená dosáhla lepší jakosti než v zemích svého původu. Díky tvrdé práci se tak Malbec časem stal vlajkovou lodí argentinského vinařství.

Úsilí, se kterým pracovali Pouget, Sarmiento a mendozský statek Quinta Normal, sehrálo v tomto procesu klíčovou roli. Z pohledu organizace Wines of Argentina je 17. duben dnem, který reprezentuje jak přeměnu argentinského vinařského průmyslu, tak výchozí bod rozvoje pěstování Malbecu jako hlavní odrůdy a mezinárodního symbolu pěstování vinné révy a výroby vína v Argentině.
Organizátor:
Vinná galerie
WWW stránka:
www.vinnagalerie.cz

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...