Napsat e-mail Tisk

Víno, víno, víno!

Akce Upravit akci

Název akce:
Víno, víno, víno!
Datum konání:
20.02.2019
Místo konání:
Brno, Vinný sklípek Vinárium

Popis akce

Volné pokračování povídání o víně s bývalým diplomatem a zkušeným enofilem Luďkem Zahradníčkem. V druhé části si povíme něco o tom, jak se vyznat v zahraničních vínech: kde všude se víno pěstuje? Čím se liší germánský systém zatřiďování (platný i u nás) od románského? Jsou francouzská vína lepší než španělská? Jak se vyznat v cizojazyčných etiketách? Co jsou to vína „nového světa“? Nejsou některá nápadně levná? Proč se některá vína ze vzdálených zemí lahvují až v Evropě?
RNDr. Luděk Zahradníček v rámci svých povolání žil víc než 12 let v různých částech světa a ochutnal vína ze zemí tradičních i exotických producentů. Beseda bude zaměřena na vína, která si můžete koupit v našich supermarketech s důrazem na to, co je hlavním motivem celého našeho cyklu pořadů: jak si vybrat kvalitní víno za rozumnou cenu.
Vstupné na místě 105 Kč, v předprodeji: 1 vstupenka 95 Kč (koupit teď), 2 vstupenky 185 Kč (koupit teď). V ceně vstupného je džbánek vína s přívlastkem.
Organizátor:
Vinný sklípek Vinárium
WWW stránka:
www.vinarium-brno.cz

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...