Napsat e-mail Tisk

Obrana města Brna za třicetileté války aneb Když na Brno táhli Švédi

Akce Upravit akci

Obrana města Brna za třicetileté války aneb Když na Brno táhli Švédi
Název akce:
Obrana města Brna za třicetileté války aneb Když na Brno táhli Švédi
Datum konání:
15.08.2018
Místo konání:
Café Špilberk, Špilberk 1, Brno

Popis akce

Pojďme si připomenout Den Brna přesně v den, kdy došlo k rozhodujícímu útoku Švédů na město a vítězství se stočilo definitivně na naši stranu! Oslavme 373. výročí nejslavnější kapitoly v dějinách města Brna skleničkou vína a připijme si na hrdinství našich předků, kdy na nás Švédové útočili v ohromné přesile na šesti místech najednou!
Na Špilberku si prohlédneme bustu velitele Brna, Jean Louis Raduit de Souches, projdeme si okolí hradu a poté sejdeme dolů do centra do kostela sv. Jakuba, kde je tento „největší Brňan 17. století“ pohřbený a připijeme mu na věčnou slávu a 411. výročí jeho narození. V průběhu se dozvíme i čerstvé novinky Spolku přátel Raduit de Souches z jejich cesty do jeho rodiště La Rochelle z července tohoto roku. Po Brně nás provede Jana Amadou.

Vstupné: na místě 195 Kč, v předprodeji, ve Vinném sklípku Vinárium, 180 Kč. V ceně je: průvodce, welcomedrink a džbánek vína s přívlastkem. Začátek prohlídky v Café Špilberk (Špilberk 1), konec ve Vinném sklípku Vinárium, Starobrněnská 13, Brno. Délka trasy cca 60–70 minut. Rezervovat místo.

Mgr. Jana Amadou je nezávislý průvodce a průvodce TIC Brno, zakladatelka Spolku přátel Raduit de Souches usilující přes osobnost JLRDS o zviditelnění Brna a Moravy a rozvoj česko-francouzských vztahů.
Organizátor:
Vinný sklípek Vinárium, Tomáš Kučera
WWW stránka:
http://vinarium-brno.cz/male-divadlo-vina/

Kontakt:
Vinný sklípek Vinárium, Starobrněnská 13, Brno
Kontaktní telefon:
607 678 131
Kontaktní e-mail:
vinarium@vinarium-brno.cz
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...