Napsat e-mail Tisk

Dr. Loosen

Akce Upravit akci

Název akce:
Dr. Loosen
Datum konání:
21.06.2018
Místo konání:
Brno, Garage wine

Popis akce

čtvrtek 21. 6. 2018 od 18.30

Degustaci špičkových ryzlinků z oblasti Mosel a Pfalz osobně povede zástupce vinařství Matt Giedraitis. Vinařství Dr. Loosen se nachází v obci Bernkastel, centru oblasti střední Mosely, a je přes 200 let rodinným podnikem. Vinařství se stalo ve statkářské rodině nejdůležitějším odvětvím v roce 1988, kdy vinařství převzal Ernst Loosen. Ten začal zušlechťovat vinice pravokořenných keřů o stáří 60–100 let, které rostou v polohách klasifikovaných od roku 1868 jako Grosse Lage (ekvivalent Grand Cru).

Ne náhodou byl tento zastánce až absolutního přístupu k terroir a l´enfant terrible německého vinařství osmdesátých let vyhlášen časopisem Decanter vinařem roku 2005, a především díky snaze Ernsta Loosena a několika dalších špičkových vinařů můžeme dnes vychutnávat skvostné ryzlinky z této oblasti.

Ernst Loosen pěstuje pouze Ryzlink rýnský ve špičkových polohách Bernkansteler Lay, Graacher Himmelreich, Wehlener Sonnenuhr, Erdener Trepchen, Ürziger Würzgarten a Erdener Prälat. Dále je majitelem vinařství Villa Wolf v oblasti Pfalz, kde úspěšně produkuje suché ryzlinky.Počet míst omezen! Rezervujte na tel.: 737 206 161 nebo na mailu garagewine(@)email.cz.

Cena 690 Kč
Organizátor:
Garage wine
WWW stránka:
www.garagewine.cz