Napsat e-mail Tisk

Degustace vín vinařství U Kostela z Polešovic

Akce Upravit akci

Název akce:
Degustace vín vinařství U Kostela z Polešovic
Datum konání:
15.05.2018
Místo konání:
Brno, Castellana trattoria

Popis akce

Degustace proběhne od 19:00–22.00 hod. Cena degustace 250 Kč. Počet míst je omezen, omezen i počet míst na sezení, místa je nutno závazně rezervovat na tel. čísle 732 352 889 či na e-mailu semeradb(@)seznam.cz.

Vinařství U Kostela Polešovice vstoupilo ve známost všem milovníkům, ctitelům a přátelům lahodného moku v roce 2011. Od samého počátku je jejich filosofií přivádět vína na svět s něžností, hýčkat je v průběhu mládí a utužit charakter při dospívání tak, aby láska do nich vložená působila na naše zákazníky a ti se do nich navždy a bez výhrad zamilovali.
V současné době vinařství vlastní zhruba 49 ha vinohradů, ze kterých ovšem většinu produkce dodává řadě vinařství. Pouze vybrané hrozny z nejlepších poloh jsou zpracovávány ve vinařství v limitovaných šaržích přívlastkových vín. Spolupracuje také s několika prvotřídními pěstiteli vinné révy z blízkého okolí, díky čemuž je zaručena prvotřídní kvalita hroznů ručně sklízených z nejlepších tratí obcí Polešovice, Ořechov, Boršice a Moravská Nová Ves.
Odrůdová skladba vinařství je poměrně široká. Velmi kvalitní vína se vyrábí ze všech odrůd rodiny rulandských a Ryzlinku rýnského. Nelze také opomenout Muškát moravský, který vděčí za svůj původ šlechtitelské stanici v Polešovicích. Červená vína vinařství vyrábí především z odrůd Zweigeltrebe, Cabernet Sauvignon, Frankovka a Dornfelder.
V neposlední řadě se vinařství také zabývá kupážováním a výrobou různých cuvée.
Podíl bílých odrůd vůči modrým je zastoupen 70% : 30%.
V letech 2011 – 2012 vinařství investovalo především do modernizace technologie výroby vína tak, aby vinařství splňovalo vysoké nároky na moderní a citlivou výrobu. Zpracování hroznů a kvašení se tak odehrává v novém moderním provozu za použití co nejšetrnějších technologií. Školení a zrání vína pak vinařství realizuje v historických sklepích, kde se pracuje jak s nerezem, tak se dřevem. Po nalahvování je víno uskladněno v klimatizovaném skladu hotových výrobků. V současnosti je roční produkce vinařství 40 000 lahví přívlastkového vína podle vyzrálosti hroznů. Při této produkci je možné klást skutečný důraz na kvalitu produkovaných vín a podle slov technologa se s nimi doslova mazlit.
Organizátor:
Ing. Bohumil Semerád

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...