Napsat e-mail Tisk

Výstava vín Brno-Vinohrady

Akce Upravit akci

Název akce:
Výstava vín Brno-Vinohrady
Datum konání:
05.05.2018
Místo konání:
Brno, společenský sál, Bzenecká 23

Popis akce

Kulturní, vzdělávací a informační centrum Brno-Vinohrady a městská část Brno-Vinohrady pořádají od roku 1993 vždy v květnu výstavu vín. 1993 – 2010 akce probíhaly pod názvem KOŠT VÍN a od roku 2011s názvem VÝSTAVA VÍN BRNO VINOHRADY .
V letošním roce proběhne akce v sobotu 5. května 2018 Tato akce si za léta konání vytvořila přední pozici mezi přehlídkami tohoto typu v rámci regionu i České republiky. Specifikum naší přehlídky spočívá především v tom, že v množství více jak 500 vzorků
je možno srovnávat tytéž odrůdy vypěstované v různých mikroregionech jižní Moravy
a popřípadě blízkého zahraničí a porovnat kvalitu jednotlivých ročníků v kategoriích vín archivních. Pro pěstitele a výrobce vín z řad vinařských firem je účast zajímavou marketingovou aktivitou a pro drobné výrobce možností srovnání svých vín v široké konkurenci. V rámci akce je vždy vydán Katalog soutěžních vín v počtu 350 ks. Celou akci bude v letošním roce doprovázet bohatý kulturní program – folklorní vystoupení souborů z Vacenovic a Vinohradská cimbálová muzika. Akce je pořádaná pod záštitou starosty MČ Brno – Vinohrady PhDr. Jiřího Čejky.
Organizátor:
KVIC městské části Brno-Vinohrady
WWW stránka:
www.kvicvinohradybrno.cz

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN