Napsat e-mail Tisk

Týden vědy a techniky 2017

Akce Upravit akci

Týden vědy a techniky 2017
Název akce:
Týden vědy a techniky 2017
Datum konání:
06.11.2017 - 12.11.2017
Místo konání:
Brno

Popis akce

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice. Letošní, sedmnáctý ročník se uskuteční od 6. do 12. listopadu 2017. Připraveno je na 500 akcí po celé republice včetně přednášek, výstav, dnů otevřených dveří, dokumentárních filmů, workshopů a mnoha dalšího. Bohatý program bude přichystán i v Jihomoravském kraji.

Již tradičně se v průběhu celého Týdne vědy a techniky AV ČR uskuteční dny otevřených dveří v Archeologickém ústavu, Etnologickém ústavu a dalších institucích. V pondělí 6. 11. se mohou návštěvníci kromě jiného zúčastnit exkurze do Moravské zemské knihovny. A pro zájemce o vědeckou dráhu je v úterý 7. 11. připraven celodenní workshop MayDay Career Day, během něhož se budoucí vědci seznámí s možnostmi kariéry v různých vědních oborech.

Za přednáškami můžete zavítat například do Hvězdárny a planetária Brno, dozvíte se zde o archivaci údajů z astronomických pozorování od předního popularizátora astronomie Dr. Jiřího Grygara. Medicíny se budou týkat mj. přednášky pojednávající o biologických signálech lidského těla či o vývoji obličeje v průběhu embryonální periody a poruchách, ke kterým v tomto období může dojít.

Konkrétní akce a termíny naleznete na webových stránkách www.tydenvedy.cz. Vstup na všechny festivalové akce je zdarma, avšak na některé z nich je třeba rezervovat si místo.
Organizátor:
Středisko společných činností Akademie věd ČR, v.
WWW stránka:
http://www.tydenvedy.cz/index.html

Kontakt:
tydenvedy@tydenvedy.cz
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...