Napsat e-mail Tisk

Snoubení valtických vín s místními specialitami

Akce Upravit akci

Název akce:
Snoubení valtických vín s místními specialitami
Datum konání:
09.03.2013
Místo konání:
Valtice, Městský sklep Hradební, Hradební 114

Popis akce

Snoubení valtických vín s místními a starobylými specialitami
Enogastronomická akce za mimosezónní cenu

Hledání kombinací valtického vína s tradičními místními a historickými jídly z dob C&K Monarchie. Gramáž potravin na 1 osobu = min. 800 gr., konzum vína neomezený. Program je od 18:00 hod. do 24:00 hod.

Ucelený zážitkový oeno-gastronomický program je koncipovaný jako vzpomínka na dobu vrcholu Rakousko – uherské monarchie (také C & K monarchii – císařskou a královskou), přelomu 19. a 20. stol., tedy dobu před cca 100 – 110 lety.

Město Valtice leží na pomezí tří států a v minulosti leželo vždy na hranici Markrabství moravského, Rakouského arcivévodství a Uherského království (Slovensko). Do roku 1920 bylo rakouským městem, v roce 1945 po odsunu většiny rakouského obyvatelstva bylo město dosídleno přistěhovalci z celého tehdejšího Československa a rovněž rodinami z jihovýchodní Evropy (převážně Maďarska, Rumunska, Bulharska, Chorvatska, Podkarpatské Rusi). Nelze se tedy divit, že má u nás středoevropská, či gastronomie jihovýchodní Evropy zapuštěné kořeny stejně hluboko, jako má kořeny réva vinná.

Recepty podávaných jídel jsou historické a ve Valticích nesčetněkrát vyzkoušené. Valtická vína podávaná k jednotlivým pokrmům jsou vybraná se zřetelem na charakter programu, např. suchá se značkou Hlavní město vína, nebo archivní od menších výrobců atd. V další fázi večera mají účastníci možnost ochutnat i ostatní vína z portfolia Městského sklepa vyráběná konvenčními technologiemi.
Organizátor:
Městský sklep Valtice
WWW stránka:
www.mestskysklep.cz

Kontakt:
Klára Očenášková
Kontaktní telefon:
723 211 327
Kontaktní e-mail:
info@mestskysklep.cz