Napsat e-mail Tisk

Světový duel vín – Hustopeče 2012 (3. ročník)

Akce Upravit akci

Název akce:
Světový duel vín – Hustopeče 2012 (3. ročník)
Datum konání:
24.11.2012
Místo konání:
Město Hustopeče, hotel Centro

Popis akce

Světový duel vín – Hustopeče 2012 (3. ročník)
nesoutěžní přehlídka vín z různých kontinentů a zemí

místo konání: hotel Centro, Hustopeče

termín: sobota 24. 11. 2012 od 10 do 20 hodin
počet degustovaných vín: 420
cena: 400 Kč


Město Hustopeče, historicky v dřívějších dobách jedno z center vinohradnictví a vinařství na Moravě, má v pořádání mezinárodních výstav velké zkušenosti a erudovaný tým pořadatelů. Každoročně se zde koná několik vinařských akcí, které svým rozsahem překračují hranice Moravy. V prvním ročníku byly představeny dvě bílé a dvě červené odrůdy, v loňském roce byla přehlídka zaměřena na vzájemné srovnání tradičních odrůd a novošlechtěnců.

Cílem letošního ročníku je duel Pinotů a Ryzlinků v bílých odrůdách a Pinotů a Cabernetů v červených odrůdách. Samozřejmě v širším slova smyslu, tj. včetně kříženců či novošlechtěnců, jako jsou v kategorii Pinotů – Rulandské šedé, Svatovavřinecké, Jakubské. V kategorii Ryzlinků – Ryzlink vlašský, Aurelius, Hibernal, Kerner či Cabernety typu Cabernet Moravia, Cabernet Dorsa, Alibernet apod.

Proč toto srovnání? Dlouhodobě jde o nejrozšířenější, nejoblíbenější a nepopulárnější odrůdy pěstované v celém světě. Odborníky, znalce i milovníky vína vždy vzruší pojmy, jako jsou Ryzlinky z Alsaska, Wachau, Mosely, ale i Nového světa, Chardonnay a Pinot blanc z Burgundska, Alsaska, Itálie či USA, Cabernety z Evropy či Severní a Jižní Ameriky a Austrálie. Pinot noir z Burgundska, Ameriky atd.

Shromáždit a představit široké portfolio těchto odrůd v jednom místě a čase a umožnit všem návštěvníkům nekonfrontační hodnocení a srovnávání. A to je cílem tohoto duelu. Téměř 500 různých vín od renomovaných světových výrobců v každém z předcházejících ročníků poskytuje předpoklad i záruku vrcholného vinařského zážitku. Duel je každoročně hojně navštěvován milovníky a znalci vína, profesionály i laiky, obchodníky či sommeliéry.

Organizátor:
Město Hustopeče
WWW stránka:
www.hustopece.cz/svetovy-duel-vin

Kontakt:
Ing. Jiří Teplý
Kontaktní telefon:
602 706 803
Kontaktní fax:
519 413 184
Kontaktní e-mail:
vinarstvi@hustopece-city.cz