Díky projektu Dáme na vás v Brně vysadí 600 nových stromů

Brno, 27. dubna 2022 - Šest set. Přesně o takový počet stromů se rozrostla brněnská zeleň díky projektu participativního rozpočtu Dáme na vás Stromy pro život. V roce 2019 tento projekt podal pan Jan Matuszek s cílem vysadit 500 nových stromů. Projekt se v celoměstském hlasování umístil na 2. místě s celkovým počtem 4 369 hlasů a stal se druhým nejúspěšnějším projektem, co se týká počtu hlasů, v celé historii participativního rozpočtu. Z Dáme na vás bylo celkem poskytnuto 3 474 000 korun.

strom sazenice ker vysadba brno

„Cílem mého projektu bylo vysázet 500 nových stromů pro zlepšení kvality vzduchu, půdy, vody a života každého z nás,“ upřesnil navrhovatel projektu Jan Matuszek.

Pro slavnostní ukončení projektu byla vybrána městská část Brno-sever, ve které bylo vysazeno z tohoto projektu nejvíce stromů.

„Jsme městská část s velkým zastoupením zeleně, jsem tedy rád, že hodně stromů z projektu Stromy pro život našlo místo právě na území Brna-severu. Už vzhledem k tomu, že v nedávných extrémně suchých letech jsme bohužel přišli o stovky stromů,“ doplnil starosta městské části Brno-sever Martin Maleček.

„Těší mě, že jsme z participativního rozpočtu mohli realizovat tento krásný projekt, který získal podporu více než 4 000 Brňanů. Z důvodu vysokého zájmu ze strany městských částí byl do volených orgánů města Brna v listopadu 2021 předložen materiál o navýšení nákladů na projekt, abychom mohli vysázet dalších 100 stromů. Tento materiál byl schválen, celkem se tak v projektu vysadilo 600 stromů,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...