Elektromobily si lidé nově dobijí i na Palackého třídě a v Přístavní

Brno, 15. září 2021 - Veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily budou nově v Bystrci a Králově Poli. Zařazení dvou lokalit do seznamu míst, kde Teplárny Brno umístí tato schválili brněnští radní. Celkem je tak vytipováno už dvanáct lokalit.

nabijecka auto elektromobil

„Město s Teplárnami Brno spolupracuje na výstavbě sítě dobíjecích stanic pro elektromobily. Pronajmeme jim místo, kde tyto stanice vybudují a budou provozovat. Seznam lokalit jsme nyní rozšířili a věřím, že nejde o poslední navýšení jejich počtu. Elektromobilita je důležitá součást snahy o zmenšení zátěže pro životní prostředí a v budoucnu budou elektromobily brázdit nejen naše město ve stále větším množství. Je proto důležité vybudovat infrastrukturu, která na tento trend reaguje,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Na jaře letošního roku Rada města Brna schválila seznam deseti lokalit, kde veřejné dobíjecí stanice vzniknou. Patřily mezi ně například ulice Masarova, Křídlovická nebo náměstí SNP. „Nyní bychom chtěli za tímto účelem pronajmout Teplárnám Brno také pozemky v Bystrci v ulici Přístavní a v Králově Poli na Palackého třídě. V současnosti tak seznam obsahuje 12 lokalit, přičemž na některých z nich už byly dobíjecí stanice umístěny. Jedná se například o stanici v Bystrci na Kamechách,“ přiblížil radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

V minulém roce Teplárny Brno vybudovaly tři rychlodobíjecí stanice, z toho dvě přímo u svých provozů Červený mlýn a Špitálka. Třetí se nachází v obchodní Galerii Vaňkovka.


Související články: